Klubmester

Højby S&G tennisafdeling har siden 1997 afholdt klubmesterskaber. Nedenfor kan ses, hvem der har vundet siden 1997. 

 

2018

Herresingle A  : Daniel Jægerholm

Herresingle B  : Søren Lund
Damesingle A : Charlotte Agergaard

Herredouble A : Jonathan Kargaard og Kennet Jensen

Damedouble A: Lene Størup og Jane Lundsgaard

Mixdouble       : Michael Jensen og Solvejg Mikkelsen

 

2017

Herresingle A  : Uffe Henningsen

Herresingle B  : Karsten Sele
Damesingle A  : Charlotte Agergaard

Herredouble A: Jonathan Kargaard og Kennet Jensen

Damedouble A: Lene Størup og Jane Lundsgaard

Mixdouble       : Uffe Henningsen og Jane Lundsgaard

 

 

2016

Herresingle A: Uffe Henningsen

Herresingle B  : Karsten Sele
Damesingle A  : Rita Haubjerg

Herredouble A : Jens Elkjær og Karsten Sele

Damedouble A: Lene Størup og Jane Lundsgaard

Mixdouble        : Daniel Jægerholm og Rita Haubjerg

 

2015

Herresingle A   : Uffe Henningsen

Herresingle B   : Karsten Sele
Damesingle A  : Charlotte Agergaard

Herredouble A: Claus Jensen og Michael Jensen

Damedouble A: Regitze Vrads og Solvejg Mikkelsen

Mixdouble       : Kennet Jensen og Lane Lund

 

2014

Herresingle A  : Uffe Henningsen

Herresingle B  : Jonathan Kargaard Jensen
Damesingle A  : Rita Haubjerg

Herredouble A: Claus Jensen og Michael Jensen

Damedouble A: Rita Haubjerg og Lane Lund

Mixdouble       : Michael Jensen og Solvejg Mikkelsen

 

2013

Herresingle A  : Uffe Henningsen

Herresingle B  : Claus Jensen
Damesingle A  : Rita Haubjerg

Herredouble A: Claus Jensen og Michael Jensen
Damedouble A: Rita Haubjerg og Bennedikte Nielsen

Mixdouble        : Michael Jensen og Solvejg Mikkelsen

 

2012

Junior               : Jonathan Kargaard Jensen
Herresingle A  : Uffe Henningsen

Herresingle B  : Simon Vallentin
Damesingle A  : Solvejg Mikkelsen

Herredouble A: Uffe Henningsen og Michael Enslev
Herredouble B: Peder Bram og Helge Madsen

Damedouble A: Rita Haubjerg og Lane Lund

Mixdouble        : Claus Jensen og Regitze Vrads

 

2011

Junior             : Jonathan Kargaard Jensen
Herresingle A: Uffe Henningsen

Herresingle B: Kim Thygesen
Damesingle A: Rita Haubjerg

Herredouble A: Claus Jensen og Michael Jensen
Herredouble B: Peder Bram og Ole Jensen

Damedouble A: Solvejg Mikkelsen og Rita Haubjerg

Mixdouble       : Kennet Jensen og Lane Lund

 

2010

Junior            : Jonathan Kargaard Jensen
Herresingle A: Uffe Henningsen

Herresingle B: Kim Thygesen
Damesingle A: Rita Haubjerg

Herredouble A: Poul Rasmussen og Kim Thaisen
Herredouble B: Peder Bram og Helge Madsen

Damedouble A: Solvejg Mikkelsen og Rita Haubjerg

 

2009
Herresingle A: Uffe Henningsen

Herresingle B: Ole Jensen
Damesingle A: Rita Haubjerg

Herredouble A: Jens Elkjær og Karsten Sele
Herredouble B: Peder Bram og Ove Hansen

Damedouble A: Solvejg Mikkelsen og Rita Haubjerg

 

2008
Herresingle A: Jens Elkjær

Herresingle B: Ole Jensen
Damesingle A: Ingrid V. Hansen

Damesingle B: Regitze Vrade
Herredouble A: Jens Elkjær og Karsten Sele
Herredouble B: Peder Bram og Ove Hansen

 

2007
Herresingle A: Jens Elkjær

Herresingle B: Ole Jensen
Damesingle: Ingrid V. Hansen
Herredouble A: Jens Elkjær og Karsten Sele
Herredouble B: Kristian Svendsen og Jacob Sørensen

 

2006
Herresingle: Jens Elkjær
Damesingle: Lene Højbjerre
Herredouble A: Jens Elkjær og Karsten Sele
Herredouble B: Jørgen Thomsen og Pierre Claville

 

2005
Herresingle: Jens Elkjær
Damesingle: Lene Højbjerre
Herredouble: Jens Elkjær og Karsten Sele
Begyndere herresingle: Pierre Claville

 

2004
Herresingle: Jens Elkjær
Damesingle: Kirsten Broch
Herredouble: Jens Elkjær og Karsten Sele

 

2003
Herresingle: Jens Elkjær
Damesingle: Lene Højbjerre
Herredouble: Jens Elkjær og Karsten Sele
Junior: Kristian Svendsen

 

2002
Herresingle: Lars Kristiansen
Damesingle: Kirsten Broch
Herredouble: Jens Elkjær og Karsten Sele

 

2001
Herresingle: Jens Elkjær
Dame single: Lene Højbjerre
Herredouble: Jens Elkjær og Peter Foged
Junior: Simon Lange

 

2000
Herresingle: Jens Elkjær
Damesingle: Lene Højbjerre
Herredouble: Jens Elkjær og Knud Lauersen
Junior: Simon Lange

 

1999
Herresingle: Jens Elkjær
Damesingle: Lene Højbjerre
Herredouble: Jens Elkjær og Knud Lauersen
Junior: Kasper Vang Nielsen

 

1998
Herresingle: Henrik Nielsen
Damesingle: Lene Højbjerre
Junior: Kasper Vang Nielsen
Begynder (senior): Bruno Madsen

 

1997
Herresingle: Jens Elkjær
Damesingle: Lene Højbjerre
Junior: Mille Henriksen